Конспекти уроків


6-й клас.
Декоративна скульптура. «Різдвяний   янгол».

Мета.формувати вміння і навички роботи з папером; застосовувати основні прийоми роботи з ним; розвивати вміння переосмислюти художній образ; стимулювати творчу думку, виховувати  естетичний смак та інтерес до художнього бачення краси навколишнього світу.
Тип урокуКомбінований.
Техніка: паперопластика.
Матеріали та обладнання для вчителя: картки для повторення; репродукції з картин; схеми з послідовністю виконання роботи; фрагменти презентації уроку; кольорова крейда; зразки декоративної скульптури.
Обладнання для учнів: білий папір, ножиці, кольорові олівці (фломастери, гелеві ручки).
                                                       Хід уроку
I.                  Підготовка робочих місць.
II.              Актуалізація опорних знань.
Продовження роботи в жанрі портрет.
Запитання по темі в групах або звертаючись до всіх учнів класу
1-ша група.
                                  До якого жанру відносяться запропоновані живописні  твори?
   
К.Білокур "Сніданок"

І.Левітан "Золота осінь"

Кінь. Фрагмент розпису. Печера Ласко. Франція.

М.Пимоненко " Портрет дівчини"
    
                
                     2-га група.

                                 Знайдіть портрети серед запропонованих репродукцій з  картин.
                                                                                  
                              Репродукції з картин Т.Г.Шевченка

Пачаївська лавра з півдня

Катерина

Дівчина з собакою

Портрет Варі та Вані Рєпніних

                                                                
                                                                                               
                 
3-тя група.

                                В яких видах образотворчого мистецтва 
                            представлені запропоновані до вашої уваги портрети?
                                             
                                              
О.Роден "Мислитель"

Витинанка

Т.Г.Шевченко "Автопортрет"


К.Маковський "Українка"


III.          Мотивація навчальної діяльності.

  (Слово вчителя)
  На сьогоднішньому уроці ми продовжуємо працювати в жанрі портрет. Перед вами композиція (Вертеп).Уособленням якого релігійного свята вона є?(Різдва)..Світлого,чистого свята народження Сина Божого..У верхній частині вертепу,( саме так називаються такі композиції), ми бачимо різдвяних янголів.. А хто такі різдвяні янголи? Вашим домашнім завданням було дізнатися про них…А ще, діти, кажуть, що янголи створені з світла і добра…
  Портрети янголів можна створити у різних видах образотворчого мистецтва, а саме: скульптурі, живописі, графіці, декоративно- прикладному мистецтві.(Фрагменти презентації)





            

                                                                                   
   До відтворення образу янгола звертається багато митців. Про нього пишуть вірші та музику, його малюють та ліплять, а ще про нього співають. (Пісня про різдвяного янгола)

IV.          Повідомлення нової теми, завдань уроку.
Сьогодні ми зробимо композицію «Різдвяний янгол» у декоративній скульптурі за допомогою техніки паперопластика.
(Тема уроку та завдання на дошці).
Завдання уроку:
-         знати, що таке декоративна скульптура та паперопластика;
-         вчитися працювати з папером при виготовленні декоративної скульптури;
-         виготовити композицію «Різдвяний янгол» у техніці паперопластики з елементами розпису.
Що ж таке декоративна скульптура? Це один із видів скульптури, що покликаний прикрашати стіни будівель, кімнати чи інші приміщення, парки, сквери та інше. Вона є великих і малих розмірів. Прикладом декоративної скульптури малих форм є ось ці два янголи. Між ними є багато відмінностей. Однією з них є та, що один вилитий із гіпсу а другий створений у техніці паперопластики. То що ж таке паперопластика. Ми вже зверталися до цього терміну. Сьогодні пригадаємо.
       Паперопластика- це конструювання об’ємних та напівоб’ємних форм з паперу  шляхом складання, скручування, згинання, вирізування, прорізування, склеювання тощо. В результаті ось такої майстерності звичайний аркуш паперу  перетворюється на неймовірно цікаві та оригінальні вироби.

                



 

Мета роботи: (Може звучати як висновок із відповідей дітей на запитання: «Де можна використати, примінити такі композиції?» або повідомлення учителя)
  Різдвяні янголи, яких ви навчитесь робити на сьогоднішньому уроці, можуть бути прикрасою новорічних композицій, чудовими  подарунками рідним та друзям, адже те, що зроблено власноруч має велику цінність.

V.              Практична робота.
Послідовність роботи: 

-         обводимо шаблон (пригадуємо, яким чином його виготовлено) ;

   
               





-         вдосконалюємо форму, створюючи образ;
дотримуючись пропорцій обличчя, передаючи міміку та емоції, стилізуючи;



На цьому етапі доречно зробити педагогічний малюнок обличчя
янгола.
-         вирізуємо деталь, робимо два розрізи в зазначеному місці;


-         частково розмальовуємо;

                


 


-         складаємо, надаючи виробу обємної форми



              Нагадуємо про техніку безпеки при роботі з ножицями.

VI.           Самостійна робота. (Контроль учителя з метою усунення помилок)

VII.      Підсумки та узагальнення.
 Рефлексія:
-         Що нового дізналися на уроці?
-         Які твори запамятали ? Хто їхні автори?
-         Де мохуть згодитися отримані знання?

VIII.  Оцінювання та аналіз робіт
А зараз кожен з вас, після того, як отримає оцінку та аналіз роботи, прикріпить виріб навколо карти України. І ми разом попросимо у янголів заступитися за нашу державу, попросимо для неї миру та спокою…

IX. Домашнє завдання
Підготувати коротку(1-2 речення) інформацію про традиційні обряди різдвяних свят. Пригадати пропорції фігури людини.




Презентация1.pptx - Google Презентации
https://docs.google.com/presentation/d/1cfw4WEMdTIyMOcPKkaM44p_bujFTOk0-2qwo2HZGWW4/edit?usp=sharing
6 клас
Карикатура, шарж у портреті.
Створення композиції "Дружній шарж".


Тема. Карикатура, шарж у портреті. « Дружній шарж»
Мета. Формувати асоціативно-образне мислення; учити створювати образ людини з урахуванням її характерних рис, емоційного стану; розвивати чуттєво-емоційне сприйняття, пізнавальну активність; уміння відчувати і бачити навколишній світ; виховувати духовні та моральні ціннісні орієнтири у сфері образотворчого мистецтва, потребу у творчості, активній життєвій позиції.
Тип уроку. Комбінований
Навчальні завдання. Зясувати, що таке карикатура, шарж; навчитися створювати дружній шарж передаючи характерні риси та емоційний стан.
Обладнання: для вчителя – відеоряд робіт Кукриніксів; Юрія Журавля, дитячі роботи; кольорова крейда;
                         для учнів – графічні матеріали, альбом.
Словник
Карикатура (від італійського - перевантажувати, перебільшувати) - навмисно спотворене, пародійне, підкреслено смішне зображення особи чи події, як правило, графічне.
Шарж(від фр. – перебільшений) – жартівлива чи сатирична манера зображення кого,- чого – небудь, за якої зберігається зовнішня подібність, але виділено, перебільшено найхарактерніші риси зображуваного.

                                                   Хід уроку
I.                  Організація робочого місця
II.              Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Опитування.
Які основні види образотворчого мистецтва ви знаєте?
Чим характеризується такий вид образотворчого мистецтва, як графіка?
Чим відрізняється цей вид образотворчого мистецтва від інших?
Які різновиди графічного мистецтва ви знаєте?

III.          Мотивація навчальної діяльності
Організація сприймання творів мистецтва
Учні розглядають відеоряд малюнків Кукриніксів та Юрія Журавля
Запитання до учнів
Чи знаєте ви, як називаються ці сатиричні малюнки?
Слово вчителя
Так, ці малюнки називаються карикатурами. Свою назву вони отримали від італійського слова «карикаре», що означає «перевантажувати», перебільшувати», «перекручувати».
Сьогодні ми теж будемо створювати сатиричні малюнки – шаржі та карикатури.
Мета:
Вміння та навички, які ви отримаєте на цьому уроці, зможете застосовувати при створенні шкільної стінгазети, при організації виставки дружніх шаржів до Дня гумору, а також у своїх особистих роботах.

IV.          Повідомлення теми та завдань уроку. Вивчення  нового матеріалу.
Тема нашого уроку «Карикатура. Дружній шарж».
Завдання:
·       зясувати,що таке карикатура,шарж;
·  навчитися створювати образ людини з урахуванням її характерних рис та емоційного стану

Розповідь учителя
Сутність шаржу і карикатури полягає в перебільшенні тієї чи іншої вади або характерної риси в зовнішності людини чи в події, яка відбувається. Але між карикатурою та дружнім шаржем є суттєва різниця. Якщо карикатура засуджує різноманітні вади, то шарж лише показує смішні боки людини без глузування над нею.
Робота над карикатурою потребує вміння не тільки виявляти негативні боки життя, але, насамперед, малювати з натури та за памяттю. Тільки на основі цих попередніх замальовок, нарисів можливо створити карикатури, шаржі, зображуючи у формі гротеску найбільш характерні смішні риси людей чи тварин. Зрозуміло, тут потрібна і творча вигадка, і дотепність, і винахідливість.
До уваги учнів коротка презентація окремих шаржів Рівненського художника і музиканта Юрія Журавля; дитячі роботи.








 V.              Практична робота.
Послідовність виконання шаржу вчитель показує на основі педагогічного малюнка кольоровою крейдою;
·       компонуємо форму обличчя;
·    промальовуємо риси обличчя, відходячи від пропорцій але максимально продумуючи особливості портретованого, ті частини обличчя, на яких потрібно зробити акцент;
· при потребі промальовуємо окремі частини кольором, використовуючи його також, як акцент на тому, що підкреслює образ

VI.          Самостійна робота учнів
Учні виконують шарж або карикатуру на основі малювання з натури чи за уявою, з виявленням характерних рис обличчя, постаті людини.

VII.      Підсумок уроку.
Оцінювання робіт.
·       Що нового ви дізналися на сьогоднішньову уроці?
·       Чи згодяться вам знання, одержані на уроці в подальшому житті? Обгрунтуйте власну думку.

Виставка дитячих робіт та їх аналіз за такими критеріями:
·       композиція;
·       створення художнього образу;
·       передача характеру ,настрою зображення;

VIII.    Домашнє завдання.
Скласти словесний портрет інопланетянина









   





    



Немає коментарів:

Дописати коментар